The Ramones żywot wieczny. Dzięki swojemu logo.

elijah-wood-and-ramones

Masz koszulkę z logo ramonesów? Nie? To znaczy że wszystko przed tobą. Dziś niewielu potrafi zanucić choć jeden ich kawałek, ale koszulki, bluzy czy kubki ze słynnym logo to najbardziej chodliwe gadżety dzisiejszych czasów, głównie wśród tych, którzy nawet nie znają ich muzyki. Raperzy, fashion victims, gwiazdki kina i telewizji. Nie ważne czy rozumiesz, co jest napisane na twoim t – shircie – ważne, żeby było modnie. A The Ramones, a przede wszystkim ich logo, przez ostatnie kilka lat zrobiło prawdziwą furorę. Jego autorem był Arturo Vega, zmarły w ostatni weekend przyjaciel zespołu, nazywany Piątym Ramonesem.

The Ramones zakończyli działalność w 1996 roku, dwóch jego członków dziś już nie żyje. Paradoksalnie jednak istnieją dziś w przestrzeni publicznej o wiele intensywniej, niż u szczytu kariery. Ale paradoks jest tym większy, że nie dzieje się to za sprawą ich muzyki. Zawdzięczają je swojemu symbolowi, który stał się bardziej popularny niż sam zespół. Słynne koło z ich imionami to ordynarna zrzynka z amerykańskiej pieczęci prezydenckiej. Przekaz był prosty: teraz my przejmujemy władzę! Gdyby dziś policzyć żołnierzy w mundurach z orłem uzbrojonym w bejsbol, mogliby to zrobić bez problemu. Po Macdonaldzie i Coca Coli to najsłynniejsze dziś logo świata. Dziś już prawie zupełnie straciło swoją wymowę. Ale ciągle pozostaje cool.

karl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>