Sir Paul i rosyjska dusza.

paul3

Paul McCartney wystosował oficjalne listy do władz Rosji w sprawie Marii Alochiny oraz Nadieżdy Tołokonnikowej, członkiń zespołu Pussy Riot. Zwraca się w nich z prośbą o uwolnienie obu kobiet. Obu odmówiono prawa do uczestnictwa w posiedzeniu sądu w sprawie ich wcześniejszego zwolnienia. W związku z decyzją sądu Alochina rozpoczęła strajk głodowy. Na oficjalnej stronie ex-bitelsa można przeczytać fragmenty obu listów.

W pierwszym z nich pisze: Wierzę, iż dalsze przetrzymywanie Marii w więzieniu będzie ze szkodą zarówno dla niej jak i całej zaistniałej sytuacji, która jest istotna dla ludzi na całym świecie. Wspominając tradycję uczciwych sądów, z jakich od wieków znani byli Rosjanie, spośród których wielu jest moimi przyjaciółmi, uważam  że pozytywna odpowiedź na moją prośbę będzie stanowić pozytywny sygnał dla wszystkim tych, którzy są poruszeni tą sprawą.

W liście dotyczącym Tołokonnikowej McCartney napisał: Moje relacje z narodem Rosyjskim trwają bardzo długo, i mając to na względzie wyrażam moją prośbę w duchu przyjaźni z moimi rosyjskimi znajomymi, którzy podobnie jak ja wierzą, iż wszyscy ludzie powinni być traktowani ze współczuciem i życzliwością.

Cóż, chyba jednak sir Paul nie do końca zgłębił rosyjską duszę.

karl

Komentarze

 1. maja

  Oczami wyobraźni widzę brytyjskiego oficera z herbatką w ręce stojącego naprzeciw sowieckiego sołdata o mongolskich rysach z flaszką wódki w kieszeni i kozą na sznurku. Za chwilę dojdzie do pertraktacji

  Odpowiedz
 2. admin Autor wpisu

  Chyba rosyjscy przyjaciele sir Paula nie do końca wyjaśnili mu meandry życia pd rządami cara Putina.
  Ale przecież Tołstoj, Bułchakow, Dostojewski, Wysocki, Okudżawa…. Tak tak panie McCartney, w Guantanamo też można było posłuchać muzyki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>