W poszukiwaniu straconego Dodge’a.

Dodge3

Zapomniałem gdzie go zostawiłem, kiedy wyjechałem zobaczyć moje nowonarodzone dziecko. Przyjaciele, bracia, siostry, kochałem tego Dodge’a! Ten dramatyczny apel wygłosił Joe Strummer gdzieś w latach 90. Apelował w nim do mieszkańców Madrytu o pomoc w odnalezieniu ukochanego samochodu, który zostawił w roku 85. Problem w tym, że nie pamięta na którym parkingu. Nagranie odnalazł w archiwach hiszpańskiego radia Nick Hall, który śledził losy lidera The Clash. Tak oto w jego głowie zrodził się pomysł na film.

Po rozpadzie zespołu Strummer postanowił zmienić otoczenie i wyjechał do Hiszpanii. Nagrywał z miejscowymi kapelami, był producentem i generalnie korzystał z życia, szukając nowego pomysłu na siebie. W pewnym momencie postanowił kupić samochód. – Potrzebuję Dodge’a, powtarzał. Jego amigo nie rozumiał, o co chodziło anglikowi. – Co to jest Dodge? – Wiesz, coś takiego co skacze po całej drodze.

Dokument opisuje prywatne śledztwo, jakie prowadzi Hall. Zabawne i wciągające opowieści pozwalają wrócić do czasów sprzed prawie trzydziestu lat. W rozmowach z jego ówczesnymi towarzyszami próbuje natrafić na ślad zaginionego auta. Ale ze względu na upływ czasu i specyficzny tryb życia ustalenie szczegółów nie jest łatwe. Nie ma zgody nawet co do koloru:

Granatowy. Tak, chyba granatowy.

Wydaje mi się że był bordowy albo coś takiego.

Chyba brązowy.

Nie, zielony. – Metalik? Tak, zielony metalik.

Nigdy nie widziałem go jak prowadził to auto.

Musiał być różowy.

Poszukiwania auta trwają. Sam film również nie jest jeszcze ukończony. Autor zbiera pieniądze na dokończenie produkcji na oficjalnej stronie akcji. Wszyscy fani The Clash, Joe Strummera, rocka, samochodów marki Dodge i filmów dokumentalnych proszeni są o wsparcie.

 

karl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>