TOP 5 Kapele których nie znasz: Indie Pop

TOP 5

Indie pop, nie ma co tłumaczyć. Niby muzyka dla hipsterów, ale i tu można wyłowić prawdziwe perełki. Większość kobiet? I co z tego!

 

Projekt zarządzany autorytarnie przez energetyczną Merill Garbus. Pierwszą płytę nagrała na dyktafonie, za drugą zgarnęła nagrodę Village Voice Pazz & Jop. Bizness, w jakiejkolwiek formie nie zobaczycie na YT, będzie świetny.

 

Kapela z Indianapolis z debiutanckim na razie albumem na koncie. Ich nazwa to próba oryginalnej transkrypcji polskiego słowa polisa. Cóż, muszą się jeszcze trochę pouczyć. Na froncie magnetyzująca Channy Leaneagh, sprawczyni całego zamieszania. Nie mylić z górskim szczytem w Beskidzie Żywieckim.

 

Duet inspirujący się surf rockiem. Bethany Cosentino będąc dzieckiem występowała w filmach, w Best Coast stara się jednak odcinać od konotacji z dziecięcą gwiazdką pop. Czy do końca udanie, tego nie jestem pewien. Teledysk do utworu Our Deal wyreżyserowała im Drew Barrymore. W swojej krótkiej bądź co bądź karierze współpracowali już z siedmioma labelami.

 

Ich brzmienie opisywane jest mniej więcej tak: gitary w stylu afropop, nadpobudliwa perkusja i wędrujące potrójne harmonie. A także jako folk z różnymi przedrostkami. Kolejny słoneczny kalifornijski band, tym razem z potencjałem. W styczniu wydali swój drugi album. Gdyby zrezygnowali z wąsa frontmana ocieraliby się o ideał.

 

Multiinstrumentalistka i wokalistka, pracowała min. z Eltonem Johnem, Sheryl Crow czy Gahanem. W branży od ponad dwóch dekad, debiut płytowy zaliczyła siedem lat temu. Była związana z Jeffem Buckleyem w czasie, gdy ten nieszczęśliwie utonął w  Mississippi.

karl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>