Po co nam TVN?

634642078408032719

Agnieszka Radwańska po odpadnięciu z Igrzysk Olimpijskich stwierdziła, że jest jej przykro, ale teraz koncentruje się na następnych wyzwaniach, bo tak wygląda życie zawodowego tenisisty. Ale TVN poczuło krew. Kuźniar od razu zrobił relację w swoim stylu, jak to polska tenisistka nie przejęła się obowiązkiem reprezentowania naszego kraju do ostatniej krwi, szczególnie że pełniła zaszczytną rolę chorążego. Radwańska na swojej oficjalnej stronie zamieszczała informacje o Smoleńsku, można ją było zobaczyć na rocznicach 10 kwietnia. Dla TVNu to cel idealny. Kiedy ostatnio Agnieszka dała im czerwoną kartkę, w stacji zawrzało. Na zmianę Wojewódzki, Kuźniar, Olejnik czy ostatnio Mikołaj Lizut (wiadomo, nadgorliwość neofity) pokazują jak to nagle przestali lubić Radwańską. Czy przydziały idą z rozdzielnika, czy to spontaniczne dowody miłości do najwspanialszej alma mater – tego nie wiemy. Skąd jednak u nich wszystkich takie poczucie wyższości i przekonanie do własnych predyspozycji moralnych? TVN to symbol tandety, traktowania widzów jak idiotów i żerowania na najniższych instynktach. Miszczak próbuje zakłamywać rzeczywistość i ciągle powtarza  że zapewnia rozrywkę na światowym poziomie. Ale gdy  przyjrzymy się bliżej, TVN dawno nie zmieniało skarpetek i wali mu z gęby.

Co mamy w programie na dziś? Po kolei: Ukryta prawda, Kocham.Enter, Szpital, W-11, Sąd rodzinny i Rozmowy w toku. Tzw, seriale fabularno-dokumentalne (?) o zdradzających żonach, głupich nastolatkach i mięsnym jeżu. Po obejrzeniu jednego odcinka normalnie myślący człowiek ma dosyć do końca życia. Ale dla tefauenu to podstawa programowa. Kasa musi się zgadzać, im głupszy program tym większą widownię przyciąga. A przecież dzień na Wiertniczej zaczyna się od festiwalu tandety – Dzień dobry TVN. Rozmowy o rozwodach, zdradach i powiększaniu cycków, w roli ekspertów koniecznie celebryta, im bardziej znany i głupszy tym lepiej. Pieńkowska, Węglarczyk czy Rusin wychodzą ze skóry, żeby udowodnić jaki to zaszczyt ich spotkał mając w studiu Siwiec, Kupichę albo jedną z Grycanek.  Swoją drogą Prokop musi się nieźle nagimnastykować, żeby udowodnić, że swój inteligencki, lewicowy głos z Przekroju może połączyć z występami w tym cyrku. Tap Madl? Przerażające. Dwaj metroseksualni lalusie prowadzą szkołę poniżania. Temat: jak sprzedać towar w postaci człowieka. Kuba Wojewódzki robi za tablicę ogłoszeniową jak w peerelowskim zakładzie pracy: jutro o godzinie 10.30 spotkanie kolektywu zakładowego a 1 Maja spotykamy się o godz. 9.00 i razem ruszamy na pochód. Miszczak każe, Kuba musi. Oglądanie coraz liczniejszych zmarszczek i wysłuchiwanie coraz bardziej prymitywnych dowcipów już nikogo nie bawi. Ktoś tam widział ciekawego artystę? Pisarza? Kogoś, kto nie jest znany wyłącznie z ekranu telewizora albo reklamy? Za to mnóstwo gwiazdeczek TVN które do perfekcji opanowały pokazywanie tyłków cycków i długich nóg, ale słuchanie wywiadów z nimi przypomina tortury. Inną flagową postacią jest Karolina Korwin-Piotrowska.  Hobby: babranie się w życiu celebrytów. Widocznie jej własne jest zbyt mizerne. Do swojego programu, w którym wyzłośliwia się na pisemka opisujące co bardziej pikantne scenki z życia gwiazd zatrudniła niezbyt rezolutnego chłoptasia, żeby móc na nim odreagować wszystkie swoje życiowe traumy. Jak sama powtarza, nigdy nie była królową balu. Siedzenie nad szambem i wyciąganie kolejnych gówienek żeby pochwalić się swoją sprawnością raczej nie wpływa na poprawę prestiżu. Ale dla TVN jak znalazł.

Nie ma na antenie ani jednego programu kulturalnego. Nawet półgodzinnego. ANI JEDNEGO! Kiedy ostatnio można tam było zobaczyć film nagrodzony w Sundance, Cannes czy Wenecji? Pewnie…nigdy. Jak się ma Jarosław Kuźniar do Andrzeja Turskiego? Majewski i Wojewódzki do Manna i Materny? Na Wspólnej do Wojny Domowej? Otóż ma się nijak. Ludzie coraz rzadziej oglądają telewizję. Głównie dla tego, że nic w niej nie ma. Nie jest TVN piewcą kulturowej awangardy. Jest jedynie skupiony na cynicznym wyciąganiu kasy. I dlatego musi polec. Pewnie nie dziś i nie jutro. Ale mit elitarnej telewizji dla inteligencji dawno runął.

karl

Komentarze

 1. maja

  Oj to już kariery w tefałenie nie zrobisz Karl. Skądinąd celnie żeś to napisał, ta stacja to chyba największe dno w polskiej tv. Nawet tv TRWAM zdąży się puścić jakiś niereligijny i niepolityczny mądry reportaż, lub program kulturalny. Tefałen prócz niekiedy ładnych ramówek nie jest w stanie dostarczyć widzowi nic prócz komercyjnej, ogłupiającej papki w blasku reflektorów

  Odpowiedz
  1. admin Autor wpisu

   Właśnie widziałem przez chwilę jak Kinia Rusin robi wywiad ze swoją największą idolką – Anią Rubik. Laska jest tępa jak każda modelka, ale najlepsze jest to, że dwie Polki rozmawiają po angielsku! Światowo… Kolejny wywiad ze światową gwiazdą zaliczony. A że nie było mądrze? Who cares, to TVN.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>