Stąd do wieczności 51/2014

sta

 

Wykorzystując fakt, że zbliżają się święta i ludzie są bardziej wybaczający, waadza wykonała pokaz ignorancji i chamstwa. Najpierw prawi i sprawiedliwi przytulili kilkadziesiąt tysięcy z budżetu potrzebne najprawdopodobniej na imprezę w Madrycie, a potem nie drgnęła im nawet brew, kiedy przed kamerami opowiadali, że mieli od tego pełne prawo. Potem Świnka Piggy zrobiła z Sejmu stołówkę, a następnie wskoczyła na mównicę i przez pięć minut próbowała mówić, ale nie udało jej się wypowiedzieć jednego prawidłowo zbudowanego zdania. Z lewej strony sali padały okrzyki: talerze wynieś, schowaj się, siadaj kurduplu ( w kierunku Kaczyńskiego). Jej koleżanka, dziewczyna Rydzyka – Sobecka, narobiła chlewu podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury (!). W tym czasie świeżo przerobiona przez Photoshop Kopacz kopsnęła Kościołowi 16 baniek z budżetu i utrzymała dotychczasowe przepisy dotyczące emerytur księży wypłacanych, jakże by inaczej, z budżetu. Nie od dziś wiadomo, że większość polityków i urzędników to pospolite chamy, ale po co się z tym tak obnosić?

 

slad

 

W głosowaniu na ślad bieżnika wygrał ślad numer 2. Specjalnie powołana do tego państwowa instytucja oczekiwała miliona głosów, ostatecznie było ich niecałe 200 tys. Za ślad bieżnika zapłaciliśmy z naszych podatków angielskiemu geniuszowi designu milion złotych. Stać nas.

 

Wally Olins believed branding was about culture.

Skoro już o bieżniku, to jeszcze najmodniejsze słowo tego toku: kilometrówki. Po audycie w sekretariacie Sejmu okazało się, że trzynastkę, czternastkę i piętnastkę w postaci kilometrówek pobierała większość posłów. W tej sprawie do Marszałka Sikorskiego, który przez siedem lat będąc jednocześnie Ministrem Spraw Zagranicznych i szeregowym posłem przytulił do domowego budżetu prawie 80 tysięcy PLN-ów napisał Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Przypomniał mu (choć bardziej prawdopodobna wersja to: oświecił), że do rozliczenia podróży służbowej każdy obywatel musi wypełnić dość obszerny formularz w celu wprowadzenia do ewidencji, co wymuszone jest prze ustawę podatkową, nad którą głosował sam Pan Marszałek. Ale Radka chyba mało to obeszło. On jest mężem Applebaum, a ona dostała Pulitzera. Z czym do ludzi.

Najbardziej zaskakujący cios przyszedł jednak z innej strony. Rzadko oglądam tv, ale kiedy już to robię i zbliża się pora reklam szybko zmieniam kanał. Mam po prostu alergię. Ostatnio się zagapiłem, poleciały reklamy i bach! Reklama Diora, gra Patison, a w tle… „Whole Lotta Love”. Czarna rozpacz rozlała się po całym moim ciele. Ten utwór zmienił wszystko w moim życiu. Niosąc płytę do domu, nie miałem pojęcia, co wydarzy sie za chwilę. Wcisnąłem Play i następne trzy minuty wywołały nieodwracalne zmiany. To co usłyszałem zburzyło świat jaki znałem, jednocześnie otwierając przed mną zupełnie nieznany, fascynujący nowy wszechświat. Doświadczenie graniczne bez precedensu. Opowiedziałem się po stronie rebelii, a Page stał się Bogiem (jednym z wielu, jak się późnej okazało). Sex Pistols powstali po to, żeby reklamować butik Malcolma Maclarena, Joe Strummer i Kurt Cobain nawet po śmierci reklamowali buty – wszystko to fakty doskonale znane, ale ta wiedza i tak nie uchroniła mnie przed bolesnym doświadczeniem. Dior razem z Patisonem podtarli sobie moją duszą dupska, śmiejąc się przy tym szyderczo. Damn you! Ci, którzy nie mają Boga w sercu, mogą sobie te haniebne 1:45 obejrzeć.

Liczba tygodnia

22 – tyle meczy z rzędu wygrał Real Madryt. W sobotę zostali klubowymi mistrzami świata, nie wysilając się szczególnie. Najgorętszym dziś w futbolu pytaniem jest, kto stanie na drodze Królewskich? Czy będzie to Valencia, która będzie gościć ich w przyszłym tygodniu? Szczerze wątpię.

 

karl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>