Forever Young!

Angus-Young-angus-young-30404954-1200-593

Dziś swoje 57 urodziny obchodzi gitarzysta AC/DC, Angus Young, uznawany za najważniejszego gitarzystę i frontmana muzyki rockandrollowej, hard rockowej czy heavy metalowej. Toasty można wznosić sokami owocowymi. Pytacie dlaczego? O tym poniżej.

Jest dowodem na to, że w rokendrolu prostota jest błogosławieństwem. Razem z Malcolmem przez całą karierę nie wyszli poza 5 akordów. Odnosząc się do zarzutów, że ich muzyka jest zbyyt prosta, w 1979 r. Angus udzielił wywiadu „Atlanta Gazette”: To tylko rock and roll. Krytykują nas za to przez cały czas. Gazet muzyczne cały czas pytają: Kiedy w końcu przestaniecie grać te swoje trzy akordy? To strasznie głupie z ich strony. Dla nas im prostsza piosenka, tym lepiej trafia do zwykłego człowieka, którego możesz spotkać na ulicy. W młodości razem z bratem Malcolmem słuchali często nagrań Chucka Berry, naśladując jego grę i słynny kaczy chód, wtedy jeszcze zamiast gitar używając rakiet tenisowych. Nazwali swój zespół AC/DC po tym, jak zobaczyli napis o tej treści na maszynie do szycia ich siostry (skrót oznacza prąd stały/prąd zmienny, ale w slangu oznacza też biseksualistę), tej samej, która szyła dla Angusa pierwsze kostiumy. Angus próbował różne sceniczne stroje, między innymi strój Spider-Mana, Zorro, goryla czy Super-Anga, parodię Super-Mana. W końcu stanęło na szkolnym mundurku. Literka A, która umieszczona była początkowo na jego czapce, była inicjałem Ashfield Boys School w Sydney – szkoły średniej, do której uczęszczali bracia Young, a nie imienia Angus, jak większość uważa.

Kiedy zaczynali swoją karierę, Australia była muzyczną pustynią. Nie przeszkodziło to AC/DC zrobić w krótkim czasie zawrotnej kariery. Jeśli debiutancki album High Voltage sprawił, że zrobiło się o nich głośno w kraju, to kolejne płyty uczyniły ich gwiazdami w o wiele większej skali. Dość powiedzieć, że do dziś mają na koncie ponad 200 milionów sprzedanych płyt. Chyba nikt niema wątpliwości, że największa w tym zasługa samego Angusa, którego niepowtarzalne show na scenie jest największym magnesem dla fanów na całym świecie. Co ciekawe, zawsze na trzeźwo ; ) Angus jest zdecydowanym przeciwnikiem alkoholu i narkotyków, za to od lat pozostaje wiernym przyjacielem papierosów. Konsekwencja nigdy nie była znakiem rozpoznawczym rocka.

karl

Komentarze

  1. admin Autor wpisu

   Mogło to rzeczywiśćie mieć wpływ ; ) Bon chyba rzeczywiście pierwszym wokalistą był, który w ten oryginalny sposób dokonał żywota. Ale za pięknym przykładem najlepszych bębniarzy w branży.
   Na szczęście Angus był mądrzejszy i ciągle niesie kaganek rock and rolla.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>