Stąd do wieczności, czyli na czerwonym dywanie 09-12-2013

Niniejszym rozpoczynamy cotygodniowy przegląd tego co mądre a co głupie, co ładne, brzydkie, śmieszne, straszne, innymi słowy co zapamiętamy z całego tygodnia. Nie trzeba się zgadzać, trzeba przeczytać.

Bohater tygodnia

Kubi2

Robert Kubica

Głosami dziennikarzy z całego świata Robert został osobowością roku FIA, wygrywając min. z Vettelem, Ogierem i Loebem. Zamyka to ostatecznie buzie wszystkim tym, którzy twierdzili że nic już z niego nie będzie i przed każdym jego startem ironizowali, jak wypadnie Kubica. To nie pierwszy raz, kiedy pomimo że nie wygrywa w najbardziej prestiżowej kategorii zostaje na koniec sezonu doceniony przez fachowców. W 2008 roku, kiedy odniósł jak do tej pory swój największy sukces wygrywając GP Kanady został uznany przez tygodnik Autosport za najlepszego kierowcę świata. Ten sam tygodnik umieścił go na czwartym miejscu wśród najlepszych kierowców WRC za sezon 2013. Obok Radwańskiej z pewnością najlepszy w tej chwili polski sportowiec.

 

Antybohater tygodnia

macierewicz

Bracia Karnowscy

Bohaterowie dwaj, bo jak mawia ich kolega po fachu, były dziennikarz, dziś celebryta, nieszczęścia chodzą parami. Śpiesząc z kagankiem oświaty pod strzechy polskich domów donieśli wszem i wobec, jak to Andrzej Turski prowadził Panoramę będąc pod wpływem. Szybko okazało się, że dziwne zachowanie na wizji było skutkiem cukrzycy w połączeniu z chorobą nowotworową. Ale że bracia K. mają ograniczony arsenał skojarzeń, do głowy przyszedł im jedynie alkohol. Kiedy Turski trafił do szpitala w związku ze złym stanem zdrowia, ich wpis został szybko usunięty. Mleko się jednak rozlało, standardy dziennikarskie zostały przesunięte poza kolejną granicę. Tak, z pewnością będziemy mieli jeszcze nie raz pociechę z tych chłopców.

 

Cytat tygodnia

 

„Wszyscy jesteśmy w Grupie Śmierci, jeśli dobrze się nad tym zastanowić.”

Caitlin Kelly

Tak dziennikarka New Yorkera podsumowała pierwsze wrażenia po losowaniu grup przyszłorocznych MŚ. Komentarz, który w zasadzie zamyka dyskusję.

 

 

Zdjęcie tygodnia

 Kubi3

Kiedyś koktajle Mołotowa i kamienie. Dziś na rozmowę z prezydentem ukraińscy protestujący wybrali się koparką. Właśnie takich zuchów potrzebuje Unia.

karl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>